19.07.2011 21:36

Jakub

Ivana Oleniče mám jako člověka i terapeuta nesmírně rád a jeho skupina se mi velmi líbila. Vřele ji každému doporučuji. 

Převádět teorii v praxi je pro mě odjakživa poměrně náročné, ale přesto si myslím, že se mi díky Ivanovi podařilo výrazně zkvalitnit svůj život a cítit se v něm lépe. Zlepšily se mi vztahy k lidem, k sobě, dokážu více odpouštět a mít rád sebe i druhé, protože chápu svůj životní příběh zase o něco lépe, než předtím. Mám pocit, že se velmi zrychlil můj osobní vývoj.
Když nyní vidím chování druhých, jsem schopen většího uvědomnění si situace, nahlédnutí na to, že co mi vadí, je většinou dáno nesouladem v mé duši a ne tím, co se děje okolo. Situace, které zažívám, v sobě většinou neobsahují ani štěstí ani utrpení, ale až můj přístup je takovými činí. Alespoň takový pocit ve mně postupně narůstá. 

Díky Ivanovi si dále uvědomuji, že řada mých vlastností, které jsem dříve považoval za negativní, sami o sobě negativní vůbec nejsou, že jsou to jen přirozené projevy lidské bytosti a jako negativní byly označeny až dodatečně výchovou, okolím, mým nepřijetím.. Méně se za ně stydím méně je zakrývám, a tak je mi lépe, jsem přirozenější. Taky jsem sám k sobě vlídnější a tím pádem i k druhým. 
Lépe a otevřeněji komunikuji. 
Samozřejmě je to práce na celý život, ale mám velkou radost z pokroku, který vnímám. 

Díky skupině si dále více uvědomuji to, že jak druhé hodnotím, je hlavně dáno tím, jaké vlastnosti u nich vyhledávám, na co se soustředím. A to je přeci hlavně o mně. Takže je už tolik nehodnotím a je mi mezi nimi lépe. A taky je i lépe poznávám. 

Více než předtím cítím blízkost k lidem, protože mi skupina pomohla poodhalit, že si blízcí skutečně jsme. 

Dalo by se toho napsat celá kniha, ale tohle stačí. Přínosů je nesmírně. Jistě, je přede mnou spousta práce, ale Ivanovu skupinu považuji pro svůj život za nenahraditelný stavební kámen. 

Z Ivanovy práce mám prostě krásný pocit, vnímám nesmírný přínos. Na skupině jsem se cítil příjemně a velmi vřele ji doporučuji navštívit. Ivan skupinu řídí tak, aby se tam každý mohl cítit dobře, není třeba mít strach. Nikdo není k ničemu nucen, vše je o důvěře, dobrovolnosti a vzájemné úctě. Pokud budete mít alespoň minimální snahu něco ze skupiny aplikovat v běžném životě, věřím, že budete minimálně o mnoho radostněji žít. 

Přeji příjemné zážitky, :-)
krásný den, 
Jakub. :-)  jakub.kerner(zavináč)seznam.cz

P.S. A Tobě Ivane za vše upřímně děkuji. :-)

—————

Zpět


KontaktU akademie 9
Praha 7


+420 720 561 758