Sebezkušenost - na chalupě u lesa 

Ve dnech 11.9.2014 až 14.9.2014 proběhl v Doubicích v penzionu Chřástalka zážitkový prodloužený víkend na téma sebezkušenost. Přihlášení účastníci měli odvahu a chuť zažít sami sebe v nestandardních situacích, překonat svoje strachy a nejistoty, a navíc svou přítomností a reflexí pomáhat těm ostatním. 
 
Program byl velmi náročný, začínalo se v 08,00 hod. společnou snídaní, která byla připravena samotnými účastníky. Poté přišly na řadu terapeutické skupiny, psychohry, zábavná cvičení či meditace. Ve 21,00 hod. jsme končili a mohli vstřebávat právě prožité. Vše bylo umocněno opravdu kouzelným prostředím Českosaského Švýcarska i domácí atmosférou penzionu. 
 
Pro zájemce o absolvování dalšího turnusu je předběžný termín květen-červen 2015 dle zájmu, který je možné projevit ZDE.
 
Co o víkendu napsali účastníci si můžete přečíst dále:
 
 
Na tenhle víkend nezapomenu. Jsem ráda, že jsem mohla být součástí téhle skupiny a hurá do skupin jiných.... lekce života pokračují. 
 
Helena
 
 

O čem to bylo

Tato intenzivní akce trvala od čtvrtka večer do neděle odpoledne. Program byl složen z několika bloků – skupinová sezení, psychologické hry, meditace. Pracovali jsme ve skupině 8 lidí, kde panovala přátelská atmosféra a pocit bezpečí.

Proč jsem tam jela

Před 2 roky jsem absolvovala skupinu „lovci stínů“, která mě nasměrovala v životě na správnou cestu – cestu přijetí a pochopení sama sebe. Na víkend sebezkušenosti jsem se přihlásila, abych si svůj nový přístup potvrdila a ještě více poznala sama sebe.

Co mi to přineslo

Práce ve skupině a profesionální vedení Ivana mi přineslo opět poodhalení mého já, ke kterému bych sama nikdy nedošla anebo za velmi dlouhou dobu. Dalším přínosem byl také pocit blízkosti a obdiv k lidem, k nimž bych ve svém běžném životě cestu nenašla.

Víkend byl velmi náročný, ale po návratu domů jsem měla pocit, že ze mě spadla velká zátěž a já měla pocit lehkosti a energie a chuť dělat věci jinak.

Absolvování víkendu vřele doporučuji. Byl to pro mě silný životní zážitek, na který budu ráda vzpomínat. Tímto bych také chtěla všem poděkovat za skvělou atmosféru a Ivanovi za jeho práci, kterou nám všem pomáhá.

 

Eva

 

 

" Zvažovala jsem zda jet na Sebepoznávací víkend s Ivanem. Žádný konkrétní problém mě netížil a bylo mi jasné, že tam budu muset makat sama na sobě a to není lehké. Nelituji jediného okamžiku, ani jediné zkušenosti.

Vyzkoušela jsem si věci, které bych si za jiných okolností nevyzkoušela ne proto, že by mě nenapadly nebo by nebyla příležitost, ale protože bych si řekla - to nezvládnu. A tady jsem to zvládla.

Měla jsem příležitost vidět jak na stejnou situaci, věc, názor, zážitek reaguji já a jak další zúčastnění, kteří to samé prožívají s vámi a vidí to zase jinak než vy. Různorodost členů skupiny má velkou sílu a můžete srovnávat. Práce ve skupině pro mě nebyla novinkou, ale tady jsem si její sílu plně uvědomovala a bylo vidět i to jak členové, kteří ve skupině nikdy nepracovali do toho postupně pronikají a jsou schopni se s novou zkušeností vypořádat.

Překonávání sama sebe je strašně těžké, ale víkend stál za tu námahu. Vrátila jsem se neskutečně unavená, ale s velmi dobrým pocitem, že jsem pro sebe něco udělala. Jsem na sebe pyšná a cítím další posun v mém osobnostním růstu. Víkend mi dal další chuť do práce na sobě.

Jo a když experimentovat, tak se zkušeným koučem. Díky za vše Ivane ;)  "

Lenka

 

Když jsem odjížděla na „Zážitkový prodloužený víkend - Sebepoznání“, říkala jsem si: „…možná na sobě trochu zapracuji a třeba se i víc poznám…“. Upřímně, nic moc konkrétního jsem si pod tím ale neuměla představit. Nicméně tato zkušenost předčila veškerá má očekávání. Celý pobyt byl pro mě velmi silným zážitkem od začátku až do konce. Moc to neumím popsat, to se musí zažít. Bylo to prostě SUPER!!! Vracela jsem se domů plná pozitivní energie a bylo mi moc líto, že už to končí. Díky moc všem, kteří mi pomohli na mé cestě Sebepoznání a díky Tobě, Ivane!

Karolína

 

Dva nejdůležitější dny v tvém životě jsou den, kdy jsi se narodil a den, kdy přijdeš na to Proč. (Mark Twain) 

Díky Ivanovi a jeho skupině, na kterou mne pozval, jsem si uvědomil spoustu zajímavých souvislostí a odpovědí na otázky, které jsem nikdy nevyslovil, protože jsem o nich nevěděl. Svět okolo zůstal stejný, ale ve světě za víčky se odehrává jiný příběh. Jeho konec neznám, ale cítím, že oči se usmívají a duše je spokojená. Jednou všem povím Proč... 

Tomáš

 


KontaktU akademie 9
Praha 7


+420 720 561 758

Fotogalerie: Sebezkušenost

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-042-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-043-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-044-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-045-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-046-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-047-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-049-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-050-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-053-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-055-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-056-jpg/

—————

/album/fotogalerie-sebezkusenost-/a2014-09-sebezkusenost-057-jpg/

——————————