Kdo jsem?

Psychoterapii a poradenství v oblasti osobního rozvoje se věnuji od roku 2001. 

     

     Jako adolescent jsem chtěl být kriminalista. Vyšetřovat zločiny, dělat hrdinské skutky, bránit spravedlnost a ty slabé. Nakonec jsem se jím stal a když jsem s tímto vysněným povoláním skončil, protože už jsem dál nechtěl, klikatými cestami jsem se dostal do prvního terapeutického výcviku. V mém životě se objevila regresní terapie.

     Byla to technika, díky které jsem mohl nahlížet na problémy mých prvních klientů jako na srozumitelný sled příčin a následků. Zejména v práci s psychosomatickými obtížemi mi to vše dávalo smysl. Díky následným kurzům v nehypnotických regresních technikách jsem se odvážil otevřít svou praxi a dál jsem se vzdělával  v kauzalitách.  

     Postupem času jsem však zjišťoval, že moje terapeutická výbava je nedostatečná. Co fungovalo u psychosomatických obtíží, nefungovalo např. při zvládání nevěry partnera nebo při pracovních konfliktech. Stávalo se, že jsem byl během terapie zcela bezradný a pomáhaly mi jen mé životní zkušenosti, zejména osobní sebezkušenost v individuální a skupinové terapii, jenž mi umožnila překonat mou vlastní závislost. 

     Začal jsem uvažovat o nějaké formě dalšího vzdělání, které by mi přineslo možnosti nových poznatků, a které by mě směrovalo více do profesionálních přístupů v psychoterapii. Nakonec jsem se rozhodl pro komplexní výcvik v systemické psychoterapii, neboť mne oslovilo, kromě jiného to, že "systemika" na člověka pohlíží jako na uzavřený systém, do kterého nelze nic jen tak vložit. Je možné mu pouze pomáhat odhalovat jeho vlastní zdroje vedoucí k řešení jakékoli náročné životní situace. Zároveň, v té době, pro mne bylo velmi důležité mít o svém psychoterapeutickém vzdělání osvědčení od renomované autority. Našel jsem tak svou novou cestu plnou příběhů a pomoci druhým. Radost z toho stále trvá!

Ještě víc o mě?

- blíženec

- příznivec záhad a tajemna, ale taky pragmatik

- po druhé šťastně ženatý

- se svou ženou cestovatel, sám bych to nepodnikal

- spáč

- motivátor a optimista

- chalupář a řekl bych, že i šikovný řemeslník

- a pak jsem taky úplně všechno